Az öregedéssel párhuzamosan csökken a króm mennyisége a szervezetben, mely cukorbetegséghez vezethet, hiszen a króm befolyásolja a szervezetben előforduló inzulin nevű hormon működését, amely a vércukorszint szabályozását végzi.
Segíti az aminosavak beépülését, meggyorsítja a fehérje-szintézist és jó hatással van az anyagcsere-folyamatokra, ezzel növelve a szervezet teljesítőképességét.
A fogyókúrák eredményességéhez is hatékonyan hozzájárul megfelelő étrend és egy kis mozgás mellett. A króm klinikailag bizonyított módon, minden káros mellékhatás nélkül segíti elő a fogyást.
Szerepet játszik az izom, vese, máj, bélrendszer, immunsejtek működésében.
Ammónia és B6- vitamin jelenlétében glutaminsavvá alakul.
Sportolás hatására izmaink glutaminkoncentrációja sebesen csökken.
A fertőzésekkel szembeni védelemben fontos szerepet tölt be.
A celluláris immunválaszban is szerepet játszik.
Az izomban termelődik, így az izmok feladata ellátni az immunrendszert nagy mennyiségű glutaminnal.
Megfelelő glutaminbevitel hatására a fáradtságérzés kialakulása később következik be, mivel a kortizol nevű katabolikus hatású hormon aktivitását közömbösíti.
Nagyon fontos szerepet játszik a sejtregenerációban.
A BCAA-k esszenciális, tehát a szervezeted számára életfontosságú aminosavak, túlnyomó részük a testedet alkotó fehérjék illetve szövetek felépítéséhez használódik fel.
Míg más aminosavak nagyrészt a biológiailag aktív molekulák (hormonok, enzimek) felépítéséhez kellenek a szervezetedben, addig a BCAA-k a testszövetek felépítéséhez nélkülözhetetlenek.
Ezek legfőképpen az izomzatod és a szerveid.
Az izomzatod 35%-a áll BCAA aminosavakból.
Ezek az aminosavak, nem csak a tested építőkockái, hanem alátámasztják, illetve erősítik a izom és sejtépítést, ezen keresztül az úgynevezett „inzulogén hatást“ – mely független a szervezetben lévő szénhidrátok mennyiségétől.
Javítják a leganabolikusabb, “legizomzatépítőbb” hormon, az inzulin szintézisét.